środa, 5 kwietnia 2017

7. "Mroki Łowisk" Anna Kasiuk - tom drugi.

Po drugi tom serii „Łowiska” sięgnęłam od razu po przeczytaniu tomu pierwszego.
Musiałam po prostu zobaczyć, jak potoczą się dalsze losy Majki, Pawła, Ewki, Roberta – czy uda im się rozwiązać wszystkie problemy?      Czy Paweł będzie mniej mroczny i tajemniczy? Czy wyjaśni się, jaka klątwa ciąży na rodzinie braci Ławczuk?

W drugim tomie Majka zamieszkuje na Łowiskach i próbują z Pawłem ułożyć swoje wspólne życie.
Nie jest to jednak całkowita sielanka, Paweł wciąż jest pełen tajemnic i zagadek, którymi nie chce się podzielić z Majką.
Pewnego dnia ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Majka pozostaje na Łowiskach wraz z bratem Pawła, Robertem. I nawet nie wie kiedy zaczynają się zbliżać do siebie.
Pod nieobecność Pawła prowadzą długie rozmowy, jeżdżą razem do szpitala, chodzą na spacery i to właśnie podczas jednego z takich spacerów Majka wpada do jeziora. Robert wyciąga ją a potem całuje… To wszystko zmienia.

Majka zaczyna się gubić we własnych odczuciach. Z jednej strony kocha Pawła, ale z drugiej coś ją przyciąga do Roberta. Obaj, choć są braćmi, są całkowicie różni. Paweł często jest porywczy oraz skrywający uczucia pod nieprzeniknioną maską, a Robert to mężczyzna wrażliwy, uczuciowy i delikatny. 

Majka postanawia wrócić do Warszawy, by wszystko przemyśleć i pozamykać sprawy pozostawione w rodzinnym mieście przed ostateczną przeprowadzką na Łowiska.


„Boże, dlaczego w życiu nic nie jest proste a każda decyzja okupiona musi być niepewnością i obawami? Żeby chociaż można było zostawić za sobą uchyloną furtkę, w razie gdyby…”

Czy Majka wróci na Łowiska i do Pawła? Zdecyduje się zamieszkać z nim na stałe? Jak dalej potoczą się ich losy?

„Mroki Łowisk” to świetna kontynuacja „Lewego brzegu” – wyczuwa się wręcz ten niepokój, gęstniejącą atmosferę tajemniczości, narastający lęk bohaterki przed nieznanym. Rodzinne sekrety znów nie zostają całkowicie wyjaśnione, a zagadka klątwy wciąż nierozwikłana. Dowiadujemy się, że klątwa jest ściśle związana z zamordowaną przed laty kobietą. Tylko, kim była ta kobieta?
Jakie są z nią związane tajemnice? Czemu Paweł odczuwa taką fascynację rodzinnymi sekretami i niezdrowe wręcz zainteresowanie klątwą? Czy Majka zdecyduje, z którym bratem chce być?
Nie da się przecież być z jednym i drugim, mimo że obaj są w niej zakochani…

Z każdą przeczytaną stroną napięcie rośnie, a mistyczne zjawiska potęgują to wrażenie.
Bohaterowie książki nie są nudni, ani nużący – każde z nich ma swój wyraźny, odrębnie nakreślony charakter. Choć, jak przypuszczam, wieczne rozterki i obawy Majki niejednego czytelnika doprowadzą do chęci potrząśnięcia tą bohaterką, to nie da się Majki nie lubić. 

Tak jak wspomniałam, drugi tom Łowisk zaliczam do kontynuacji jak najbardziej wartej polecenia.
Zwłaszcza dla tych osób, które lubią czytać serie, gdzie fabuła jest naprawdę wciągająca, tajemnicza, mistyczna i mimo, że nie jest to ani thriller, ani sensacja rodem z Mroza, to naprawdę porywa czytelnika. Serdecznie polecam!


Wydawca: Replika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz