środa, 29 marca 2017

6. "Lewy Brzeg" - Anna Kasiuk„Lewy brzeg” to pierwszy tom trylogii "Łowiska" Anny Kasiuk.
To historia, która od początku pochłania, wciąga, hipnotyzuje, mami..
To opowieść magiczna, nostalgiczna i malownicza, której akcja częściowo dzieje się na ukochanych przeze mnie Mazurach.
Przepiękne jeziora, wzgórza, łąki i lasy ścierają się w tej historii z miejską szarością warszawskich bloków i podwórek.

Bohaterką tej historii jest Majka. Jej marzeniem jest prowadzić swój własny, wymarzony gabinet psychologiczny na lewym brzegu Wisły – 
ten brzeg kojarzy się z czymś lepszym, piękniejszym, może bogatszym. 

Majka mieszka z tatą, z którym jest bardzo związana – wychowywał ją samotnie, gdy mama Majki odeszła od nich, kiedy Majka była małym dzieckiem. Majka nie może jej tego wybaczyć do tej pory. Mimo, że jest już dorosła, ta zdarzenie tkwi w jej sercu, niczym bolesna zadra. 

Majka ma najlepszą przyjaciółkę Ewę, na którą zawsze może liczyć i na której zawsze może polegać.To przyjaźń, jakiej można dziewczynom zazdrościć.

Pewnego dnia dziewczyny postanawiają uczcić nową pracę Ewy, wybierając się do nowego lokalu. Majka nieoczekiwanie poznaje tam Pawła, który wprowadzi do jej życia mnóstwo zamieszania.
Paweł jest niezwykle przystojnym, ale też i bardzo tajemniczym, i wręcz mrocznym człowiekiem.To spotkanie utkwi Majce głęboko w pamięci. Nie może odtąd o nim zapomnieć, ma wrażenie że wszędzie go widzi – na ulicy, w samochodzie.
Majka nie wie, że Paweł szukał jej całe życie. Nie wie, że od owego pierwszego spotkania Paweł nie może o niej zapomnieć. 
Czy między Pawłem a Majką narodzi się uczucie? Czy mają szansę być razem?

W książce wątek miłosny przeplata się z magią, ociera się o klątwę i tajemnicę skrywaną przez rodzinę Pawła. Jaka to klątwa? Co za tajemnicę skrywa Paweł?

Nie znajdziemy tu wartkiej akcji, rodem z sensacji. Tutaj akcja toczy się powoli, ale porywa ze sobą  i nie nudzi się. Wciąga, nie pozwala się oderwać, chce się koniecznie poznać wszystkie tajemnice      i rozwikłać zagadki. Okazuje się jednak, że po przeczytaniu ostatniej strony, rąbek tajemnicy jest ledwie uchylony. Pozostaje więc niezwłocznie sięgnąć po tom drugi.
 
Książka ta to nie tylko miłość, ale i dramaty, wydarzenia, które na zawsze zmieniają losy bohaterów. To także momenty, które przepełniły mnie smutkiem, a także ogromną radością.

Serdecznie polecam każdemu, kto ma ochotę przeczytać coś niebanalnego, wzruszającego i po prostu pięknego.


Wydawca: Replika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz